Превратът в Португалия

"Борсите реагираха сравнително спокойно на събитията в Лисабон, но те вече не са онзи чувствителен показател, след като Европейската централна банка реши „да замете“ португалския дълг чрез количествено облекчаване, сиреч чрез печатане на нови пари.

Португалия не е поставена под диктата на Тройката и не е изправена пред непосредствена криза на финансиране: паричните й резерви са над 8 милиарда евро. Но публичният й дълг е 127% от БВП, а общият размер на дълга е 370%, по-лош отколкото в Гърция. Нетните външни задължения са повече от 220% от БВП.

Според МВФ трайно ребалансиране на икономиката не е осъществено и страната продължава да е „силно уязвима“, ако не успее да осъществи „реформи“, разбирай, стриктни мерки за икономии, орязвайки най-вече социалните придобивки на португалците.

„Изказването на президента поражда конституционна криза“, реагира и евродепутатът от зелените Руи Тавариш. „Никога нямало да позволи формирането на правителство от леви и комунисти. Хората са изумени от това, което казва.“

http://www.memoriabg.com/…/politicheski-prevrat-v-portugal…/

Смяната на паричната система с отнемането на правото частните банки да създават парите чрез дълга е наложителна. Под ударите на днешната ужасяваща система вече попада целият демократичен процес.

‪#‎Българска_директна_демокрация‬

Да, новото е забележително!
http://www.budd.bg/platform/